Zapisz się na kurs

Kosmetologia

Face Lift Tape - Kurs

Dostępność: duża ilość
Kosmetologia

Face Lift Tape - Kurs

Cały opis
Cena: 850,00 zł 850.00
Ilość:
ilość
Wybierz termin
* - Pole wymagane
 

Kurs stacjonarny

Face Lift Tape

Opis kursu

dr Marta Piechowska

Marta Piechowska
 

Opis SZKOLENIA

FACE LIFT TAPE to profesjonalne szkolenie z plastrowania twarzy i biustu w celach estetycznych! Podczas szkolenia zostaną zaprezentowane techniki korekcji limfatycznej, powięziowej i mięśniowej. Nieinwazyjna metoda liftingu twarzy oraz modelująca biust. 90% szkolenia poświęcone jest części praktycznej!

Celem szkolenia jest zapoznanie ze specyfiką plastrowania twarzy i biustu - podstawami teoretycznymi metody, wskazaniami i przeciwwskazaniami, narzędziami i technikami bezpiecznej pracy z klientem. Część teoretyczna obejmuje zapoznanie kursanta z podstawami teoretycznymi Face Lift Tape, rodzajami naprężenia, aplikacji oraz korekcji. Historią powstania metody, rodzajami plastrów i chromoterapią. W tej części również zapoznamy kursanta z kartą zabiegową i określaniem celów terapeutycznych krótko- i długoterminowych w celu jak najlepszych efektów estetycznych. Zapoznanie z anatomicznymi podstawami wybranych obszarów twarzy i ciała, omówienie poszczególnych problemów estetycznych, ich przyczyn i środków zapobiegania, a także wskazań i przeciwwskazań.

Część praktyczna obejmuje naukę kinezjologicznego testu mięśniowego w celu doboru odpowiedniego plastra, naukę przygotowania aplikacji do indywidualnych potrzeb klienta, pracę na kartach ćwiczeń i utrwalanie różnic pomiędzy poszczególnymi aplikacjami, a także przeprowadzenie obklejenia od części wstępnej do końcowej.


kurs skierowany jest do:

 • studentów kierunków takich jak fizjoterapia i kosmetologia (dopuszcza się osoby w trakcie studiów kosmetologia i fizjoterapia, które ukończyły 1 rok studiów, a także w programie studiów miały przedmiot anatomia)

 • techników usług kosmetycznych

 • techników masażu


kursant otrzymuje:

 • Skrypt w języku polskim

 • Certyfikat ukończenia

 • 3 tapy do pracy podczas szkolenia

 • Karty pracy do nauki określonych korekcji


co zabrać na kurs

Podczas szkolenia wykonujemy korekcje na sobie nawzajem. Prosimy o założenie stroju sportowego, luźnego. Nie posiadania na twarzy makijażu i/lub zabrania ze sobą produktów do demakijażu skóry. Przed wejściem na szkolenie zostaną Państwo poproszeni o wyrażenia zgody na obklejenie obszaru twarzy i biustu.

Czas trwania

1 dzień / 9h

Czas trwania: 9:00-18:00

kurs stacjonarny

Instruktor

dr Marta Piechowska

Rehabilitantka ruchowa ze specjalnością masaż i odnowa biologiczna oraz gimnastyka korekcyjna i kompensacyjna. Wykładowca na Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie oraz nauczyciel w policealnej medycznej szkole EduMedica w Pabianicach. Uczestnik Collegium Masażu Medycznego w Łodzi. Ukończyła studia podyplomowe z Masażu Medycznego w 2021r. Autorka artykułów naukowych. Od 2011 roku szkoleniowiec prowadzący szkolenia i warsztaty z zakresu fizjoterapii i masaży ciała i twarzy, m.in.: Zwalczanie lipodystrofii typu kobiecego za pomocą kinesiotapingu, kinesiotaping KT1/ KT2, Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, Masaż klasyczny, Masaż leczniczy (segmentarny, centryfugalny, izometryczny, sportowy, ipsilateralny, drenaż limfatyczny, bańką chińską, automasaż), Masaż relaksacyjny (stemplami, kamieniami bazaltowymi, świecą, miodem, chłodzącymi kulami, czekoladą itp.), Masaż w kosmetyce (liftingujący I stopnia, Kobido, bańką chińską, Gua Sha, Jacquet’a), Masaż prenatalny, Masaż Shantala. W styczniu 2019 r. wszczęła przewód doktorski na Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie.

Poznaj wszystkich naszych instruktorów

 
 

Program szkolenia

 

 

1. Historia powstania Kinesiotapingu:

 • zaznajomienie z historią kinesiotapingu i jego twórcy Kenzo Kase

 • przedstawienie podstaw teoretycznych metody

2. Chromoterapia, czyli znaczenie kolorów tapów:

 • omówienie różnicy pomiędzy kolorami plastrów i ich znaczeniem

 • kinezjologiczny test mięśniowy

3. Techniki i rodzaje aplikacji

4.Rodzaje korekcji stosowanych w pracy z klientką

 • zaznajomienie z różnymi korekcjami kinesiotapignu

 • nauka umiejętnego ich dobierania w zależności od oczekiwanego efektu

5. Przeciwwskazania do wykonania zabiegu:

 • omówienie przeciwwskazań do wykonania zabiegu

 • omówienie jak przygotować klientkę do zabiegu

6. Aplikacja korekcji w problemach estetycznych:

 • umiejętność wykonania kinesiotapingu w celach estetycznych dla poszczególnych problemów w obrębie twarzy

7. Aplikacja korekcji biustu:

 • biust opadający (różne warianty, zbyt duży, zbyt mały, rozchodzący się na boki)

Pamiętaj

NIE MASZ ZGROMOADZONYCH ŚRODKÓW A CHCESZ ZREALIZOWAĆ KURS JUŻ TERAZ? SKORZYSTAJ Z PŁATNOŚCI RATALNEJ, INSTRUKCJĘ „KROK PO KROKU” ZNAJDZIESZ TUTAJ

Raty
Sprawdź dostępne terminy kursów
Zobacz terminarz
reg
cep
gwsh
KINESIO
medical
pino
moment
wseit
mueller
wsr
wsr
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl