Kinesiotaping estetyczny ‒ jak taśmy kinezjologiczne wspomagają lifting?

Porady
Kinesiotaping estetyczny ‒ jak taśmy kinezjologiczne wspomagają lifting?

Ciekawym zastosowaniem taśm kinezjologicznych są aplikacje kosmetologiczne. Kolorowe plastry coraz częściej dostępne są w ośrodkach odnowy biologicznej i medycyny estetycznej. W jaki sposób wykorzystać taśmy w takim gabinecie i czy pomogą w liftingu twarzy? Sprawdź w naszym artykule!

 

Zabiegi kosmetologiczne na twarz ‒ rola kinesiotapingu

W gabinetach kosmetycznych stosuje się różnorodne zabiegi na twarz, a wśród nich coraz większą popularność zdobywa kinesiotaping estetyczny. Jego działanie opiera się na nieco innej zasadzie niż używanie kremów i innych farmakologicznych środków liftingujących. Taśma kinezjologiczna wpływa na skórę, powięź, mięśnie i układ limfatyczny. Dzięki specjalnej technice naklejania plastrów można zauważyć pozytywne efekty już od pierwszych aplikacji. Lift-tape stanowi zarówno samodzielny zabieg, jak i występuje łącznie z innymi metodami kosmetologicznymi.

Lift-tape twarzy w pakiecie z masażem ‒ facemodelling

Taśmy przyklejone na twarz zwiększają przestrzeń międzykomórkową znajdującą się pomiędzy skórą a kolejnymi warstwami tkanek. Dzięki temu poprawia się obieg wszystkich płynów, a także tlenu. Zjawiska te wykorzystuje jeden z pakietów popularnych w gabinetach kosmetologicznych ‒ tzw. facemodelling. Jest to specjalny, złożony zabieg, który łączy w sobie specjalistyczny masaż twarzy i kinesiotaping estetyczny. Do masażu wykorzystuje się różne techniki, w tym oddziaływanie bańką na tkanki. Specjaliści od facemodellingu stosują też elementy akupresury w celu uzyskania optymalnego efektu zabiegu. Działanie obu tych czynników łącznie wpływa bardzo korzystnie na odżywienie i dotlenienie skóry. Z kolei założone taśmy kinezjologiczne wydłużają pozytywny skutek masażu. Plastry są zakładane nie tylko na skórę twarzy, ale też na szyję i dekolt. Całość zabiegu pozwala usunąć blokady mięśniowo-powięziowe, co daje odczucie głębokiego rozluźnienia.

 

 

kinesiotaping

Lifting twarzy ‒ jak wspierają go taśmy do kinesiotapingu?

Taśmy do kinesiotapingu mogą być przydatne w kosmetologii, aby uzyskać:

 • poprawę owalu twarzy

 • normalizację napięcia mięśniowego w obrębie twarzy

 • relaksację tkankową

 • poprawę elastyczności skóry

 • zmniejszenie widoczności bruzdy nosowo-wargowej

 • poprawę mikrokrążenia w obrębie twarzy

 • lepszy obieg limfy (a przez to zmniejszenie jej zastojów objawiających się obrzękami)

 • poprawę dotlenienia tkanek

 • wspomaganie oczyszczania komórek z toksyn

 • redukcję drugiego podbródka

 • spłycenie zmarszczek

 • wspomaganie korekcji opadających kącików ust.

Kinesiotaping estetyczny zazwyczaj zakładany jest na czas krótszy niż standardowe aplikacje taśm w fizjoterapii. W celu liftingu plastry najczęściej nakleja się na noc, na czas do 8 godzin. Skóra po zdjęciu taśm rano przyjmuje wyraźnie lepszy wygląd. Aby utrzymać efekt kinesiotapingu, niektórzy kosmetolodzy zalecają także automasaż rollerem do twarzy. Warto też przy tym pamiętać, że dla uzyskania lepszego rezultatu należy stosować taśmy kinezjologiczne regularnie przez zalecony okres.

 

Lift-tape ‒ branża kosmetologa czy fizjoterapeuty?

Aplikacje z zakresu medycyny estetycznej z wykorzystaniem taśm kinezjologicznych mogą być wykonywane przez osoby, które odbyły specjalne szkolenie w tym kierunku. Są to zarówno kosmetolodzy, jak i fizjoterapeuci. Jest to jedna z technik, która łączy oba te zawody i pokazuje, jak wiele dziedzin z zakresu dbania o zdrowie i urodę przenika się ze sobą. Z aplikacją kinesiotapingu w obrębie twarzy może więc wyjść pacjent z gabinetu fizjoterapeutycznego, jak i kosmetologicznego. Z usługi lift-tape można też skorzystać w wielospecjalistycznych centrach odnowy biologicznej.

Młodszy wygląd skóry dzięki taśmom kinezjologicznym

Poprawę napięcia skóry można uzyskać na różne sposoby. Coraz częściej w tym celu wykorzystuje się także lift-tape, jako nieinwazyjną metodę korzystnie wpływającą na wygląd twarzy. Kolorowe plastry, dzięki swojej strukturze i działaniu na tkanki miękkie dają wyraźny efekt ‒ warto go wypróbować!

 
reg
cep
gwsh
KINESIO
medical
pino
moment
wseit
mueller
wsr
wsr
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl