Letni cykl webinarów ‒ wartość zdobywania nowej wiedzy w zawodzie fizjoterapeuty

Porady
Letni cykl webinarów ‒ wartość zdobywania nowej wiedzy w zawodzie fizjoterapeuty

Fizjoterapeuta to zawód medyczny, w którym bycie na bieżąco z aktualną wiedzą to ważna część życia zawodowego. Ciekawostki z branży, wzbogacenie własnego warsztatu nowymi technikami i czerpanie wiedzy od uznanych ekspertów jest możliwe, poza kursami stacjonarnymi również w formie zdalnej. Specjalnie na lato Reha Akademia przygotowała cykl webinarów, w których można wziąć udział niezależnie od miejsca pobytu.

Korzystanie z wakacyjnej pogody i wyjście do ogrodu lub na działkę warto połączyć z dawką przydatnych informacji ‒ przekonaj się o tym!

 

Lato fizjoterapeuty ‒ czym charakteryzuje się czas wakacji w gabinecie?

Lipiec i sierpień to szczególne miesiące w pracy gabinetowej fizjoterapeutów, zarówno tych pracujących z dziećmi, jak i specjalistów przyjmujących osoby dorosłe. Wielu fizjoterapeutów mierzy się w tym czasie z innymi problemami zgłaszanymi przez pacjentów niż w ciągu reszty roku. Jesienią i wiosną częściej w gabinetach pojawiają się osoby z bólami stawowymi, zimą ‒ z konsekwencjami urazów na stokach narciarskich oraz upadków na śliskich nawierzchniach. Ponadto przez cały rok szkolny u wielu fizjoterapeutów na regularną terapię rehabilitacyjną uczęszczają dzieci przedszkolne i szkolne z wadami postawy ciała. Podczas wakacji część małych pacjentów wyjeżdża na kolonie i obozy, przez co nie zjawia się na ćwiczeniach. W tym czasie grafik fizjoterapeuty ma szansę na przeluźnienie w porównaniu z innymi miesiącami w roku. Podobnie może być u fizjoterapeutów pracujących z dorosłymi pacjentami, gdy część osób wyjeżdża na urlopy. Latem też mniej dają o sobie znać dolegliwości reumatyczne i przeciążenia związane z pracą zawodową, ze względu na czas urlopowy. W niektórych przypadkach może być to także dla fizjoterapeuty czas oddechu i odpoczynku (lecz nie dla wszystkich, np. w uzdrowiskach, SPA i w ośrodkach sportowych fizjoterapeuci latem mają zwykle bardzo dużo pracy). W tej pierwszej grupie, gdy już uda się "naładować akumulatory" i odpocząć na urlopie warto wykorzystać letni czas również na rozwój zawodowy. Jest to teraz jeszcze łatwiejsze dzięki cyklom webinarów.Możliwość zdalnego uczestnictwa w szkoleniu pozwala połączyć relaks na świeżym powietrzu z uczestnictwem w szkoleniu i zdobyciu nowej wiedzy przydatnej w pracy. Godziny wieczorne ułatwiają także udział w webinarze tym osobom, u których specyfika miejsca zatrudnienia nie pozwala na zwolnienie i dużo się dzieje także w wakacje.

Lato z wiedzą: terapia powięzi, leczenie bruksizmu i masaż stopy

Chcąc korzystać z wakacyjnego czasu, ale równocześnie dowiedzieć się czegoś ciekawego z branży, warto wyjąć wygodny leżak, ustawić laptop lub tablet na stoliku ogrodowym i wziąć udział w webinarze skierowanym do fizjoterapeutów. Posłuchanie o powięzi przyda się każdemu, niezależnie od kierunku dalszego rozwoju zawodowego, jaki fizjoterapeuta wybiera po studiach. Są to techniki, które dają szerokie możliwości w pracy z pacjentami, zarówno bólowymi, jak i mającymi przeróżne dysfunkcje. Z kolei wiedza na temat masażu stopy w zapobieganiu kontuzjom sportowym przyda się zwłaszcza specjalistom pracującym z osobami aktywnymi fizycznie. Ciekawą propozycją jest również webinar podejmujący tematykę bruksizmu w praktyce fizjoterapeuty. Aby być na bieżąco, najlepiej obserwować pojawiające się w zakładce "Terminarz" szkolenia i korzystać z każdej możliwości zdobycia nowej wiedzy.

 

 

lato webinary

Webinar to porcja wiedzy dostępna niezależnie od miejsca, w którym się znajdujemy. W czasie, gdy trudno zaplanować wyjazd na kurs stacjonarny (niepewny termin urlopu, niemowlak w domu lub napięty grafik w pracy, zastępując osoby, które wyjechały na wczasy) można usiąść wygodnie i dokształcać się dzięki nowoczesnym technologiom. Udział w takim zdalnym szkoleniu, zaplanowanym w godzinach wieczornych to dobrze wykorzystany czas, który zaowocuje w pracy gabinetowej. Otrzymanie materiałów szkoleniowych pozwoli wrócić do zagadnienia w każdym momencie. Warto więc wykorzystać letni czas na naukę, zarówno będąc jeszcze studentem, jak i doświadczonym fizjoterapeutą.

reg
cep
gwsh
KINESIO
medical
pino
moment
wseit
mueller
wsr
wsr
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl