Zapisz się na kurs

kafelek sprzedażowy (2).jpg
 • nowość
Fizjoterapia

Suche Igłowanie blizn. Superficial Scar Dryneedling - Kurs

Dostępność: średnia ilość
Fizjoterapia

Suche Igłowanie blizn. Superficial Scar Dryneedling - Kurs

Cały opis
Cena: 1 300,00 zł 1300.00
Ilość:
ilość
Wybierz termin
* - Pole wymagane
 

Kurs stacjonarny

Suche Igłowanie blizn. Superficial Scar Dryneedling

Opis kursu
 

Opis SZKOLENIA

Szkolenie jest autorskim spojrzeniem na technikę suchego igłowania, która w ciągu ostatnich lat zyskała na popularności wśród fizjoterapeutów, kosmetologów jak również lekarzy i grona pielęgniarek i położnych. Proponowany program szkolenia powstał w oparciu o ośmioletnie doświadczenie w pracy zawodowej w technice igłowania, oraz jedenastoletnim doświadczeniu bycia fizjoterapeutką. Mgr Monika Piegdoń, założycielka Verde fizjo i autorka programu szkolenia suchego igłowania blizn ukończyła kurs Igłoterapii Suchej w syndromie bólu mięśniowo powięziowego w stopniu zaawansowanym, z akredytacji Madryckiego Uniwersytetu Rey Juan Carlos w Polsce  i na podstawie uzyskanych kwalifikacji rozpoczęła poszukiwania sposobu dla pracy z pacjentem powikłanym w procesie gojenia blizny. Liczne szkolenia i lektura publikacji medycznych umożliwiła stworzenie zasad wg których możliwa jest praca z blizną trudną, nierokującą, starą – wieloletnią, jak również kilkudziesięcioletnią. To co jeszcze do nie dawna wydawało się niemożliwe w terapii, dziś z powodzeniem staje się codzienną pracą w gabinecie medycznym. Metoda suchego igłowania blizn wg Verde fizjo, to propozycja precyzyjnej pracy, zarówno w diagnostyce blizny i jej charakteru jak również samej techniki igłowania. Podczas dwóch dni szkolenia uczestnik pozna różne rodzaje igieł, oraz będzie miał okazję samodzielnie je przetestować w części praktycznej.

Cel szkolenia:

➔Szkolenie ma za zadanie przybliżyć metodykę diagnozowania blizn trudnych, powikłanych, bliznowców jak również zapewnić prawidłowe posługiwanie się igłą w pracy z blizną.

➔ Zapoznać kursanta z możliwościami jakie niesie praca igłą, budowanie zrozumienia funkcji igły jak również poprawne i bezpieczne posługiwanie się igłą w technice suchego igłowania.

➔ Zdobycie kwalifikacji w zakresie diagnostyki wskazań i przeciwwskazań do pracy igłą w ujęciu klinicznym, rozumienia blizn i ich dysfunkcji oraz procedur dotyczących pracy igłą, bezpieczeństwa, BHP i aspektów prawnych.


Warunki konieczne do przystąpienia

Uczestnik posiada podstawową wiedzę z zakresu anatomii i fizjologii, zna i rozumie metodykę powstawania blizn oraz potrafi rozróżnić ich rodzaje. Uczestnik nie posiada fobii na igły, wkłucia i czynności medyczne wykonywane na sobie. Uczestnik bierze czynny udział w części praktycznej kursu, jest poddawany igłowaniu i sam może wykonać wkłucie. Nie jest wymagana znajomość pracy igłą lub kurs podstawowy z zakresu suchego igłowania. Szkolenie odbywa się od podstaw w technice Superficial Dryneedling (igłowanie powierzchowne).

kurs skierowany jest do:

 • fizjoterapeutów (licencjat, magister lub technik fizjoterapii)

 • masażystów

 • kosmetologów 

 • położnych

 • pielęgniarek

 • lekarzy

 • studentów na kierunku fizjoterapia, kosmetologia, pielęgniarstwo, położnictwo, medycyna(min. od 4 roku)

 • naturoterapeutów-posiadających prawo wykonywania zawodu i ukończone kwalifikacje przynajmniej na poziomie licencjatu

kursant otrzymuje:

 • obszerny skrypt szkoleniowy

 • certyfikat z w języku polskim

 • potrzebne dokumenty do prowadzenia wywiadu z pacjentem, kartę medyczną (i inne)

 • długopisy

 • nielimitowany dostęp do zamkniętej grupy na FB, na której pozostajecie Państwo w stałym kontakcie z Panią instruktor 

 CO ZABRAĆ NA KURS:

 • Wygodny zmienny strój sportowy (krótkie spodenki oraz koszulkę)

 • dawkę pozytywnej energii i zapas chęci do nauki  

Czas trwania

2 dni /14h

I dzień: 9:00-18:00

II dzień: 9:00-16:00

kurs stacjonarny

Instruktor

mgr Monika Piegdoń

Ukończyła studia fizjoterapeutyczne w Lublinie w Wyższej Szkole Społeczno-Przyrodniczej im. Wincentego Pola uzyskując dyplom mgr fizjoterapii w czerwcu 2012 roku. Miłośniczka gór, zrównoważonego stylu życia i podejścia metabolicznego w leczeniu schorzeń. Drogę zawodową rozpoczęła od uzyskania dyplomu koncepcji neurologicznej IPNFA (II stopnia), a następnie ukończyła szereg dodatkowych technik fizjoterapeutycznych, które nakierowane były na pracę z pacjentem urazowym, pooperacyjnym, w przebiegu dysfunkcji neurologicznych, ortopedycznych jak i bólu tkankowego różnego pochodzenia. Jak sama potwierdza, Igłoterapia stała się jej wyjątkowym narzędziem pracy, a uzyskane efekty podsycały ciekawość w kolejnych zastosowaniach. W 2017 roku powstała własna marka Verde fizjo i gabinet indywidualnej pracy z pacjentem, w którym w holistyczny sposób łączy zdobyte umiejętności. Są to techniki fizjoterapii klasycznej, fizjoterapii inwazyjnej, fizykoterapii, terapii manualnej tkanek miękkich, terapie trzewne, techniki narzędziowe, Kinesiotape i Dynamic Tape, Suche Igłowanie głębokie, Suche igłowanie powierzchowne i Elektroigłowanie. W roku 2022 poprowadziła pierwsze warsztaty z autorskiego sposobu leczenia blizn metodą suchego igłowania (Scar Dry Needling), a dzięki szybko zdobytej rozpoznawalności w tej inwazyjnej technice fizjoterapii z powodzeniem kontynuuje je w wielu miastach w Polsce. Celem jaki przyświeca jej w organizacji warsztatów, jest dążenie do subtelności i perfekcji opracowania blizny trudnej, przy użyciu jak najmniejszej liczby igieł podczas zabiegu. W pracy zawodowej kieruje się na równi zasadą bezpieczeństwa pacjenta i własnego, a także unikania pogłębiania traum związanych z blizną. Warsztaty stały się sposobem na poznawanie potrzeb środowiska fizjoterapeutycznego w kontekście pracy z bliznami powikłanymi oraz dalszego rozwoju marki Verde fizjo, tak aby sprostać wyzwaniom jakie niesie praca z pacjentem.

Poznaj wszystkich naszych instruktorów

 
 

Program szkolenia

Kurs trwa 2 dni w łącznej liczbie 14 godzin.

Na kursie dowiesz się jak pracować z blizną w zaawansowanych technikach za pomocą suchego igłowania.

Program nie obejmuje podstaw anatomii i fizjologii ogólnej oraz podstawowych technik pracy na bliznach (techniki łagodne, średnio zaawansowane ani terapii manualnej blizn). Wybierając ten kurs, zweryfikuj własną wiedzę o bliznach. Jeśli masz pytania, wyślij je w formie email na adres verdefizjo@gmail.com.

1. Historia suchego igłowania - rodzaje suchego igłowania.

2. Aspekty prawne, BHP, BDO, Sanepid, KiF, ubezpieczenie OC - dokumenty: pozwolenie na wykonanie zabiegu suchego igłowania

3. Suche igłowanie w technice Superficial Dryneedling

 • część teoretyczna

 • rodzaje igieł

 • metodyka zabiegu

 • część praktyczna, nauka posługiwania się igłą i wykonywanie wkłucia (praca w parach pomiędzy uczestnikami szkolenia)

4.Anatomia i fizjologia – elementy istotne dla pracy igłą .

5.Rodzaje blizn i ich cechy charakterystyczne dla pracy SDN.

6.Blizna w onkologii - diagnostyka, wskazania i red flags.

1.Badanie blizny i kryteria kwalifikacji do SSDN:

 • metodyka badania

 • punkty kluczowe dla SSDN

 • wskazania i przeciwwskazania

2. Część praktyczna (praca w parach pomiędzy uczestnikami szkolenia):

 • nauka praktycznego opracowania tkanki

 • sposoby wkłuwania igieł

3. Blizny i SSDN w miejscach nietypowych:

 • szyja, strefy intymne, doły łokciowe, pachowe, pachwiny, doły podkolanowe, kręgosłup

4. Część praktyczna – praca z pacjentem.

5. Podsumowanie. Pytania i odpowiedzi.

Pamiętaj

NIE MASZ ZGROMOADZONYCH ŚRODKÓW A CHCESZ ZREALIZOWAĆ KURS JUŻ TERAZ? SKORZYSTAJ Z PŁATNOŚCI RATALNEJ, INSTRUKCJĘ „KROK PO KROKU” ZNAJDZIESZ TUTAJ

Raty

KURS W NIŻSZEJ CENIE? NIE MA PROBLEMU! PRZY ZAPISIE GRUPOWYM ( MIN. 3 OSOBY) OTRZYMACIE RABAT O WARTOŚCI 100 ZŁ/OSOBĘ.

W GRUPIE RAŹNIEJ !

Sprawdź dostępne terminy kursów
Zobacz terminarz
reg
cep
gwsh
KINESIO
medical
pino
moment
wseit
mueller
wsr
wsr
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl